top of page
інклюзія.jpg

Інклюзивне навчання — система освітніх послуг, гарантованих державою, що базується на принципах недискримінації, врахуванні багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників.

 

Зарахування дітей з особливими освітніми потребами до груп з інклюзивною освітою відбувається в установленому порядку відповідно до висновку ІРЦ та на підставі заяви батьків.

Освітній процес дітей з ООП здійснює команда психолого-педагогічного супроводу– група фахівців, що складається з адміністрації закладу, вихователів, асистентів вихователя, логопеда, практичного психолога, які виконують різноманітні функції з організації освітнього процесу, психолого- педагогічного супроводу, надання допоміжних послуг, що має відображення в індивідуальних програмах розвитку дитини.

ПОСТАНОВА від 10 квітня 2019 р. № 530 Із змінами

Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти

https://zakon.rada.gov.ua

НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ВІД 08 ЧЕРВНЯ 2018 Р. № 609

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПРИМІРНОГО ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОМАНДУ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО СУПРОВОДУ ДИТИНИ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ В ЗАКЛАДІ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ТА ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-primirnogo-polozhennya-pro-komandu-psihologo-pedagogichnogo-suprovodu-ditini-z-osoblivimi-osvitnimi-potrebami-v-zakladi-zagalnoyi-serednoyi-ta-doshkilnoyi-osviti

Про організацію освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами у 2023/2024 навчальному році

https://deponms.carpathia.gov.ua/uploads/1_13094-23-Pro-org-osvitnogo-procesu-ditej-z-OOP-1_1.pdf

ЗАКОН УКРАЇНИ        Про освіту

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text

 Поради батькам, що виховують дітей з особливими освітніми потребами дошкільного віку

Батьки дітей з особливими освітніми потребами можуть користуватися усіма порадами для дітей дошкільного віку, які розміщені на сайті Міністерства освіти і науки.

Відзначаючи, що кожна дитина унікальна, ми також розуміємо, що діти з особливими освітніми потребами мають більш виражені індивідуальні потреби й особливості розвитку.

Батьки таких дітей виконують кілька функцій: функцію мами чи тата, вихователя та спеціаліста. Відповідно, у цій ситуації батькам потрібна допомога спеціалістів.

Де ж взяти спеціалістів?

  1. Для дитини з особливими освітніми потребами має бути розроблена індивідуальна програма розвитку, яку створює і відстежує команда психолого-педагогічного супроводу. Батьки можуть здійснювати онлайн-зв’язок для отримання консультації та рекомендацій щодо організації навчання вдома.

  2. Якщо у закладі дошкільної освіти немає відповідних спеціалістів, батьки можуть записатися на онлайн-консультацію з фахівцями інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ), де дитина проходила комплексну оцінку психолого-педагогічного розвитку.

На сторінці https://ircenter.gov.ua/ можна знайти контакти усіх ІРЦ, які створені в Україні, і містять усю необхідну інформацію, в тому числі поради для батьків.

bottom of page